Прв официјален фан клуб на Милан во Македонија!

Најава: Милан – Интер | Натпревар за Лигата на Шампионите!

Дојде време и за возвратниот дуел против градскиот ривал Интер па така вечер од 20.30ч не чека...
Повеќе

Чалханоглу: Дербито? Не сме фаворити, но сме во одлична форма!

Престојниот викенд, градот на модата Милано ќе пулсира во ритамот на најважната споредна работа на...
Повеќе

Ромањоли: Важни три бода, во Дербито одиме на победа!

Милан продолжува во ист ритам! Момците на Рино Гатузо успеаа да ја продолжат победничката серија...
Повеќе

Гатузо: Само иднината на Милан е важна!

Милан игра во одлична форма втората полусезона. До сега две нерешени во дербињата со Рома и Наполи...
Повеќе
Мирабели: Благодарам на сите, луѓето доаѓаат и си одат, но Милан останува!

Мирабели: Благодарам на сите, луѓето доаѓаат и си одат, но Милан останува!

По доаѓањето на Елиот Фонд како нови сопственици на Милан, започна промени во менаџментскиот дел на клубот. По разрешувањето на Марко Фасоне, дојде на ред и спортскиот директор  Масимилијано Мирабели, кој исто така беше разрешен од неговата позиција. Тандемот...

Официјално соопштение: Милан го раскина договорот со Мирабели

Официјално соопштение: Милан го раскина договорот со Мирабели

Како и претходното, така и ова трансфер лето, Милан се наоѓа во турбулентен период. Лани стануваше збор за фудбалски трансфери, а ова трансфер лето фокусот е на промени во менаџментот на клубот. По разрешувањето на Марко Фасоне, денес новите сопственици на Милан се...

Почеток на нова ера во Милан!

Почеток на нова ера во Милан!

Со оглед на промената на сопственоста на Милан која се случи минатата недела, со преземањето на управувањето од страна на Елиот фондот, денес на состанокот на Бордот на директори на клубот, беше изгласан новиот состав на директори. Ова претставува нов почеток за Милан...

Елиот: Денешната правна победа е важен прв чекор во реконструкцијата на Милан

Елиот: Денешната правна победа е важен прв чекор во реконструкцијата на Милан

Прекрасни вести за црвено-црната армија низ целиот свет – нашиот Милан наредната сезона ќе настапува во Лига Европа! Новиот сопственик на Милан, американскиот фонд Елиот, испрати свои претставници заедно со делегацијата на Милан, на сослушувањето во Судот за Спортска...

Кинеската ера е готова, Милан и официјално во рацете на Елиот!

Кинеската ера е готова, Милан и официјално во рацете на Елиот!

Елиот Менаџмент Фонд (Elliott Management Fund) и официјално стана сопственик на Милан! Откако претходниот сопственик Јонгхонг Ли не успеа во договорениот рок да го врати последниот дел од 32 милиони евра, од заемот со вкупна вредност од 415 милиони евра со чија помош...

Халиловиќ: Огромна чест, навистина сум среќен што сум тука!

Халиловиќ: Огромна чест, навистина сум среќен што сум тука!

По трансферот на Пепе Реина и Иван Стриниќ, Милан успеа да го комплетира и третото засилување - Ален Халиновиќ, кој дојде во италијанскиот клуб како слободен играч. Ален, кој ќе го носи бројот 77 наредната сезона, беше презентиран на прес-конференција во тренинг...

Страна 20 од 61« Прва...10...1819202122...304050...Последна »

ПАРТНЕРИ НА AIMC

Следете нѐ на Фејсбук

Facebook Pagelike Widget

Следен натпревар

Претходен натпревар

Табела – Serie A

Табела – Europa League