Прв официјален фан клуб на Милан во Македонија!

Најава: Милан – Интер | Натпревар за Лигата на Шампионите!

Дојде време и за возвратниот дуел против градскиот ривал Интер па така вечер од 20.30ч не чека...
Повеќе

Чалханоглу: Дербито? Не сме фаворити, но сме во одлична форма!

Престојниот викенд, градот на модата Милано ќе пулсира во ритамот на најважната споредна работа на...
Повеќе

Ромањоли: Важни три бода, во Дербито одиме на победа!

Милан продолжува во ист ритам! Момците на Рино Гатузо успеаа да ја продолжат победничката серија...
Повеќе

Гатузо: Само иднината на Милан е важна!

Милан игра во одлична форма втората полусезона. До сега две нерешени во дербињата со Рома и Наполи...
Повеќе
Најава: Милан – Џенова | Конечно победа без примен гол?

Најава: Милан – Џенова | Конечно победа без примен гол?

Конечно по победата над Сампдорија нашиот тим ќе го одигра заостанатиот натпревар со Џенова и ќе се обиде да се приклучи во друштвото на топ 4 екипите во најквалитетната лига во Италија. Мачна и тешко извојувана победа на домашен терен во неделата против секогаш...

Кутроне: Се чувствувам добро покрај Игуаин, победа против Џенова за чекор поблиску до ЛШ!

Кутроне: Се чувствувам добро покрај Игуаин, победа против Џенова за чекор поблиску до ЛШ!

Момците на Рино Гатузо извојуваа тешка победа над екипата на Сампдорија, победувајќи со резултат 3-2, откако во еден дел од натпреварот губеа со резултат 1-2. Младиот Патрик Кутроне, за многумина херој и играч на натпреварот, одново беше инспиратор на екипата,...

Гатузо: Благодарност до моите момци за се што сторија за мене!

Гатузо: Благодарност до моите момци за се што сторија за мене!

Во еден навистина возбудлив натпревар на Сан Сиро, Милан успеа да ја победи екипата на Сампдорија со резултат 3-2, враќајќи се од негатива, откако момците на Марко Џанпаоло поведоа со резултат 1-2. По натпреварот, Рино Гатузо даде кратко интервју за МиланТВ, а во...

Најава: Милан – Сампдорија | Да се биде или не за Рино Гатузо!

Најава: Милан – Сампдорија | Да се биде или не за Рино Гатузо!

Тешки времиња за црвено-црното семејство ширум целиот свет. Иако Милан веќе неколку години се наоѓа во лоша состојба, надежите беа големи по доаѓањето на новите сопственици, како и на две познати лица во раководството на клубот, Леонардо и големиот Паоло Малдини. Пред...

Гатузо: Сакам да ги видам сите играчи со желбата и карактерот на Кутроне!

Гатузо: Сакам да ги видам сите играчи со желбата и карактерот на Кутроне!

Несреќниот пораз во Дербито на Милано од Интер, резултираше со уште полоша игра во натрпеварот од Лига Европа. Бетис целосно ги надигра Росонерите и заслужено победи со 2-1. Гатузо како да немаше идеја на теренот, а играчите без желба и мотив, си го добија...

Даниеле Масаро: Дербито е пресвртница, Игуаин е покомплетен играч од Икарди!

Даниеле Масаро: Дербито е пресвртница, Игуаин е покомплетен играч од Икарди!

Во пресрет на Дербито на Милано, легендата на Милан, Даниеле Масаро одговараше на прашања на Газета дело Спорт околу неговото искуство во дерби натпреварите. Масаро моментално работи во клубот како бренд амбасадор, а една од причините за неговата привлечност пред...

Страна 10 од 61« Прва...89101112...203040...Последна »

ПАРТНЕРИ НА AIMC

Следете нѐ на Фејсбук

Facebook Pagelike Widget

Следен натпревар

Претходен натпревар

Табела – Serie A

Табела – Europa League