Прв официјален фан клуб на Милан во Македонија!
Репортажа | Милан-Јувентус: Il vero Derby d’Italia!

Репортажа | Милан-Јувентус: Il vero Derby d’Italia!

Дојде на ред правото Дерби на Италија, или како што го нарекуваат Италијаните, „Il vero Derby d’Italia“, а ние како Милан Фанс Македонија, секако бевме присутни на Сан Сиро да го проследиме во живо! Група на навивачи од повеќе градови од Македонија се упативме кон...

Репортажа | Милан – Јувентус: Заокружување на навивачката сезоната!

Репортажа | Милан – Јувентус: Заокружување на навивачката сезоната!

После Северин, Скопје, Милано, Удине, Разград и Лондон, на ред беше Рим. После сите гостувања и домашните натпревари во Серие А и Лига Европа, дојде и Копа Италија. И не било кој натпревар, туку големото финале. Тоа беше финалето што требаше да ја заокружи сезоната за...

Репортажа | Милан – Лудогорец: Европско доживување на Сан Сиро!

Репортажа | Милан – Лудогорец: Европско доживување на Сан Сиро!

За нас не постојат големи и мали натпревари. За нас постои само Милан! Милан Фанс Македонија по којзнае кој пат со нашиот Милан, овојпат на Сан Сиро за реванш натпреварот од ЛЕ со Лудогорец. Иако се работеше за веќе одлучен двобој после убедливата победа во Разград,...

Репортажа | На гостување во Разград!

Репортажа | На гостување во Разград!

Прво беше Крајова во Северин, па Шкендија во Скопје, уште во квалификациите. Потоа, Ријека и АЕК Атина во групната фаза. Милан веќе доволно пропатува низ Балканот оваа сезона. Но ждребот за нокаут фазата на ЛЕ сакаше момците на Гатузо одново да се соочат со регионален...

Репортажа | Милан Фанс Македонија во Удине!

Репортажа | Милан Фанс Македонија во Удине!

Првиот официјален фан клуб на Милан во Македонија беше одново со клубот на ново гостување, поточно на натпреварот со Удинезе. Тројца наши членови беа во гостинскиот сектор на преубавиот и реновиран Фриули, заедно со Курва Суд и неколку други фан клубови на Милан од...

Одлична росонерска дружба за дербито против Јувентус!

Одлична росонерска дружба за дербито против Јувентус!

И покрај поразот и неповолниот резултат, во саботата на дербито против Јувентус имавме одлична росонерска дружба во Плеј Кафе на ул. Македонија! Преполн делот каде што беше проектиран натпреварот, околу 40 росонери, девојки и момци, од различни места и различна...

Собирот на македонските миланисти пред мечот со Шкендија

Собирот на македонските миланисти пред мечот со Шкендија

Нашата фото-репортажа од гостувањето на Милан во Скопје, објавена на off.net и Офсајд: По 11 годишно заедничко дружење, бодрење и патување за својот Милан, македонскиот фан клуб на Росонерите имаа чест да го пречекаат седумкратниот првак на Европа на домашна сцена....

Интервју за Офф.нет и Офсајд: Можеме до трофеј во ЛЕ, а со Шкендија најмалку пак 6:0

Интервју за Офф.нет и Офсајд: Можеме до трофеј во ЛЕ, а со Шкендија најмалку пак 6:0

Милан Фанс Македонија во интервју за off.net и Офсајд: Црвената боја вечерва на трибините на Телеком арената ќе биде доминантна бидејќи ги краси и двете екипи. Тетовчани ќе дојдат за Шкендија, но ќе има и многу Скопјани и навивачи од Македонија и регионот кои ќе го...

Гостување: CSU Craiova vs AC Milan – 27.07.2017

Гостување: CSU Craiova vs AC Milan – 27.07.2017

29Да се бодри својот омилен клуб во живо - одлично искуство. Тоа да биде на гостување во европските купови - непроценливо чувство. Да се навива на иста трибина со Curva Sud - исполнување на сон! После ждребот за третото квалификациско коло за ЛЕ, имавме помалку од 10...

ПАРТНЕРИ НА AIMC

Следете нѐ на Фејсбук

Facebook Pagelike Widget

Следен натпревар

Претходен натпревар

Табела – Serie A

Табела – Champions League