Прв официјален фан клуб на Милан во Македонија!
In trasferta a Atena: Curva sud секаде за Милан!

In trasferta a Atena: Curva sud секаде за Милан!

Поразот на црвено-црните во дербито со Јувентус не претставуваше пречка Милан да ја има поддршката од најверните фанови и во Атина. Околу 500 припадници на Curva sud пристигнаа во грчката престолнина да им ја дадат својата подршка и да им помогнат на своите миленици...

Curva Sud „удри“ каде што најмногу боли

Curva Sud „удри“ каде што најмногу боли

Се е подготвено за големото дерби. Големиот ден пристигна, а и емоциите не недостигаат. Околу 80,000 навивачи го чекаат двобојот на титаните, Милан-Јувентус. Прв предизвик на Милан пред полн стадион во новата сезона. Повеќе од два часа пред почетокот на натпреварот,...

Доминација во Верона!

Доминација во Верона!

После одличниот старт на сезоната на Милан, следуваше еден турбулентен период. Пораз од Сампдорија, порази и во дербињата против Лацио, Рома и Интер, нерешено со далеку послабите Џенова и АЕК Атина.  Тоа не беше пречка „Curva sud“ да ги следи своите...

Derby della Madoninna: Curva Sud на ниво на задачата

Derby della Madoninna: Curva Sud на ниво на задачата

Иако можеби нивните миленици не го покажаа очекуваното на теренот, на трибините гледавме сосема поинаква слика. На преполниот Сан Сиро, неколку илјади грла од „југот“ неуморно го бодреа Милан во текот на сите 90 минути. И покрај тоа што Милан речиси во текот на целиот...

ПАРТНЕРИ НА AIMC

Следете нѐ на Фејсбук

Facebook Pagelike Widget

Следен натпревар

Претходен натпревар

Табела – Serie A

Табела – Champions League