Прв официјален фан клуб на Милан во Македонија!

Пиоли: Посилни сме од претходната година!

Неколку дена пред почетокот на новата сезона, Стефано Пиоли имаше доста интересно и долго интервју...
Повеќе

Џампаоло: Натпревар кој им пркоси на сите предвидувања!

Првиот голем натпревар за Милан оваа сезона доаѓа во 4то коло. Време е за миланско дерби, време е...
Повеќе

Џампаоло: Потребно е време, Милан мора да биде тим кој го диктира темпото!

Новиот Милан на Марко Џампаоло имаше лош старт на сезоната, бележејќи пораз на гостувањето во...
Повеќе

Џампаоло: Против Удинезе, сакам да го видам мојот Милан!

Серија А е повторно во мода! После летната пауза исполнета со интересни трансфери, фокусот се...
Повеќе
Хакан Чалханоглу: Милан е тим на големи шампиони!

Хакан Чалханоглу: Милан е тим на големи шампиони!

Хакан Чалханоглу се здоби со повреда и беше надвор од составот на Милан во оној срамен пораз против Беневенто на Сан Сиро. Неговото враќање во првиот состав на Милан се очекува уште в недела на гостовањето во Болоња против истоимениот тим. Во меѓувреме тој зборуваше...

#TBT | Филипо Инзаги – Господин Офсајд!

#TBT | Филипо Инзаги – Господин Офсајд!

Четврток, ден пред почетокот на викендот и ден наменет за сеќавање. За фановите на Милан, ова е шанса да се потсетат на едно поубаво време, каде нивната екипа беше движечка сила во светот на фудбалот. За денес, се решив да пишувам за еден специјален играч. Денес, ќе...

Анализа | Милан – Беневенто: Што се случува?!

Анализа | Милан – Беневенто: Што се случува?!

Милан во саботата на Сан Сиро го доживеа најголемиот срам во поновата историја, пораз од последно пласираниот Беневенто на домашен терен од 0-1. Во првиот натпревар, токму против Милан, Беневенто ги освои првите бодови во Серија А, со гол на голманот Брињоли во...

Гатузо: Осеќам горчина и срам, сакам да видам соодветна реакција!

Гатузо: Осеќам горчина и срам, сакам да видам соодветна реакција!

После срамниот пораз од Беневенто во саботата, Гатузо зборуваше за Премиум Спорт и проба да ја објасни ситуацијата. Рино беше директен и остар, засрамен од исходот на натпреварот. Вети дека ќе се обиде да го попорави впечатокот до крајот, но за тоа му треба реакција...

Фасоне: Трансфер пазарот нема да биде засегнат!

Фасоне: Трансфер пазарот нема да биде засегнат!

Вчера наутро, челниците на Милан предводени од финансикиот директор Марко Фасоне, се сретнаа со официјалните лица од УЕФА, дискутирајќи за финансиските планови на Милан и Финансискиот Фер Плеј. Фасоне веднаш после средбата зборуваше со новинарите на Скај: Ова е трет...

Најава | Милан – Беневенто: Победа за (Лига) Европа!

Најава | Милан – Беневенто: Победа за (Лига) Европа!

По низата неповолни резултати на домашен терен го пречекуваме Беневентно, тимот кој без сомнение ни го нанесе најголемиот срам оваа сезона, па убедлива победа вечер е единствената опција која ја имаат момците на Гатузо. Во изминатите 5 натпревари нашиот тим не...

Страна 30 од 63« Прва...1020...2829303132...405060...Последна »

ПАРТНЕРИ НА AIMC

Следете нѐ на Фејсбук

Facebook Pagelike Widget

Следен натпревар

Претходен натпревар

Табела – Serie A

Табела – Europa League