Прв официјален фан клуб на Милан во Македонија!
Најава: Милан – Tорино | Победа за совршен викенд!

Најава: Милан – Tорино | Победа за совршен викенд!

Конечно викенд каде резултатите на ривалите за топ-4 се во наша полза па вечерва против Toрино нашиот тим ќе има додатен притисок за победа и потврдување на 4-тата позиција во Калчо лигата. Вчера Лацио и Рома ремизираа со Сампа и Каљари па со победа се отвара нова...
Мирабели: Ова ќе биде Милан на Џенаро Гатузо!

Мирабели: Ова ќе биде Милан на Џенаро Гатузо!

Минатото трансфер лето, Милан и двоецот Мирабели/Фасоне беа главна тема, успевајќи да донесат дури 11 нови играчи за околу 200 милиони евра. Но ова лето, ситуацијата е дијаметрално спротивна. Марко Фасоне веќе изјави дека Милан мора да го почитува Финансискиот Фер...
Фасоне: УЕФА да ги разгледа фактите, а не шпекулациите! Имаме План А и План Б за летово!

Фасоне: УЕФА да ги разгледа фактите, а не шпекулациите! Имаме План А и План Б за летово!

Марко Фасоне го искоментира вчерашното сослушување на Милан во Нион пред Комисијата на УЕФА, во врска со можното прекршување на правилата на Финансискиот Фер Плеј. Милан ќе ја чуе пресудата на Комисијата во текот на оваа недела, а Фасоне не ја отфрли можноста клубот...
Мирабели: Работиме 24/7, сакаме да ги задржиме најдобрите

Мирабели: Работиме 24/7, сакаме да ги задржиме најдобрите

Милан веќе ги потпиша Пепе Реина и Иван Стриниќ, но вистинското меркато уште не е ни започнато, бидејќи се чека одлуката на УЕФА во врска со кршење на правилата на финансискиот фер плеј. И со секој изминат ден се чини дека е се поизвесно исклучувањето од Лига Европа....
Најава | Болоња – Милан: Ново разочарување на повидок?

Најава | Болоња – Милан: Ново разочарување на повидок?

Навистина тешка недела по срамниот пораз од Беневенто на Сан Сиро во која нема ниедна позитивна вест или шпекулација поврзана со клубот, недела каде добиваме нови сопственици, банкротираме, добиваме нов спортски директор и слично. Горчлив пораз кој уште толку ја...