Прв официјален фан клуб на Милан во Македонија!
Реина: Натпреварите во Европа се секогаш комплицирани, важно е да продолжиме да играме добро!

Реина: Натпреварите во Европа се секогаш комплицирани, важно е да продолжиме да играме добро!

Пепе Реина летово направи трансфер од Наполи во Милан, без притоа росонерите да платат оштета со оглед на неговиот статус на слободен агент. Многумина не најдоа логика во потегот на шпанецот, особено што тој беше незаменлив на голот на наполетанците, а од друга страна...
Иван Газидис: Ќе направам се да го осигурам враќањето на Милан на врвот!

Иван Газидис: Ќе направам се да го осигурам враќањето на Милан на врвот!

Милан вчера извести за ангажманот на Иван Газидис на позицијата извршен директор (CEO). Газидис ќе ја преземе функцијата на 1 декември годинава, кога ќе му бидат пренесени сите извршни надлежности од страна на претседателот Паоло Скарони. Иван Газидис е познато и...
Кинеската ера е готова, Милан и официјално во рацете на Елиот!

Кинеската ера е готова, Милан и официјално во рацете на Елиот!

Елиот Менаџмент Фонд (Elliott Management Fund) и официјално стана сопственик на Милан! Откако претходниот сопственик Јонгхонг Ли не успеа во договорениот рок да го врати последниот дел од 32 милиони евра, од заемот со вкупна вредност од 415 милиони евра со чија помош...
Интервју (дел II) | Паоло Малдини: Јас сум среќен човек и сонувач, уживам во животот!

Интервју (дел II) | Паоло Малдини: Јас сум среќен човек и сонувач, уживам во животот!

Милан Фанс Македонија денес ви го пренесува вториот дел од интервјуто со Паоло Малдини, направено во чест на неговиот јубилеен 50-ти роденден. Првиот дел составен од 25 прашања може да го прочитате на следниот линк.   Кој беше вашиот главен ривал? Јас лично....
Фасоне: УЕФА да ги разгледа фактите, а не шпекулациите! Имаме План А и План Б за летово!

Фасоне: УЕФА да ги разгледа фактите, а не шпекулациите! Имаме План А и План Б за летово!

Марко Фасоне го искоментира вчерашното сослушување на Милан во Нион пред Комисијата на УЕФА, во врска со можното прекршување на правилата на Финансискиот Фер Плеј. Милан ќе ја чуе пресудата на Комисијата во текот на оваа недела, а Фасоне не ја отфрли можноста клубот...
Страна 1 од 912345...Последна »