Прв официјален фан клуб на Милан во Македонија!
Анализа | Милан – Сасуоло: Недоволно добри за ЛШ!

Анализа | Милан – Сасуоло: Недоволно добри за ЛШ!

Не очекуваше навидум перфектен викенд каде најголемите конкуренти за ЛШ кикснаа и од нас се очекуваше рутинирана победа против аусајдерот Сасуоло, кој оваа сезона грчевито се бори за опстанок, но сепак крајниот епилог е огромно разочарување, а воедно и потсетник на...
Најава: Џенова – Милан | Освојување на “Мараси” по секоја цена!

Најава: Џенова – Милан | Освојување на “Мараси” по секоја цена!

По приземјувањето во четвртокот против Арсенал во рамките на Лига Европа ни следува нов дуел од Калчото и тоа на жешкиот терен во Џенова каде на последните 3 гостувања имаме 3 порази. Последната победа на “Мараси” ја имаме извојувано далечната 2014-та...
Интервју | Гатузо: Се додека е возможно, треба да се бориме за ЛШ!

Интервју | Гатузо: Се додека е возможно, треба да се бориме за ЛШ!

Во тренинг центарот Миланело, се одржа првата прес-конференција во новата година, пред мечот на Сан Сиро против фенерџијата Кротоне. Тренерот Гатузо говореше за нашиот следен противник, за ситуацијата во тимот и за трансфер пазарот. Во продолжение ви пренесуваме дел...
Рекапитулација 2017 | Летно меркато како никогаш досега!

Рекапитулација 2017 | Летно меркато како никогаш досега!

Последните неколку години немаше и некои поголеми вложувања Милан. Фининвест, холдинг-компанијата во чија сопственост беше клубот скоро 30 години, во 2015 година потпиша прелиминарен договор со тајландскиот бизнисмен Би Тичаубол, за продажба на 48% од акциите на...
Интервју | Гатузо: Потребно е да го смениме менталитетот

Интервју | Гатузо: Потребно е да го смениме менталитетот

Овој викенд, Милан на Сан Сиро ја пречекува секогаш незгодната Аталанта, по срамниот пораз од Верона минатиот викенд. Тренерот Гатузо, на стандардната прес-конференција, говореше за поразот од Верона, нашиот следен противник и за играчите. Во продолжение, ви...