Прв официјален фан клуб на Милан во Македонија!
Џампаоло: Натпревар кој им пркоси на сите предвидувања!

Џампаоло: Натпревар кој им пркоси на сите предвидувања!

Првиот голем натпревар за Милан оваа сезона доаѓа во 4то коло. Време е за миланско дерби, време е за Дерби дела Мадонина! По тешкиот почеток за Милан оваа сезона, каде забележаа пораз од Удинезе и две навистина тешки победи против послабите Бреша и Верона, момците на...
Чалханоглу: Дербито? Не сме фаворити, но сме во одлична форма!

Чалханоглу: Дербито? Не сме фаворити, но сме во одлична форма!

Престојниот викенд, градот на модата Милано ќе пулсира во ритамот на најважната споредна работа на светот – фудбалот. Време е за дерби, време е за Дерби дела Мадонина! Момците на Рино Гатузо после подолго време се наоѓаат на 3та позиција, со само бод предност во...
Даниеле Масаро: Дербито е пресвртница, Игуаин е покомплетен играч од Икарди!

Даниеле Масаро: Дербито е пресвртница, Игуаин е покомплетен играч од Икарди!

Во пресрет на Дербито на Милано, легендата на Милан, Даниеле Масаро одговараше на прашања на Газета дело Спорт околу неговото искуство во дерби натпреварите. Масаро моментално работи во клубот како бренд амбасадор, а една од причините за неговата привлечност пред...
Најава: Интер – Милан | Победа за црвено-црно Милано!

Најава: Интер – Милан | Победа за црвено-црно Милано!

Нова сезона и време за првото дерби на Милано, домаќин е Интер, Сан Сиро е целосно распродаден а очекувањата и амбициите на Милан се секогаш исти – ПОБЕДА како единствена опција во градското дерби. Без разлика на состојбата на табелата, иако Милан не заостанува...
Гатузо: Без страв до победа во Дербито!

Гатузо: Без страв до победа во Дербито!

Време е за Дерби! По репрезентативната пауза, момците на Рино Гатузо се враќаат на клубските активности и дерби дуелот со ривалот Интер. На еден ден пред Дерби дела Мадонина, тренерот Рино се обрати пред медиумите на традиционалната прес-конференција пред натпреварот,...