Прв официјален фан клуб на Милан во Македонија!
Ромањоли: Задоволни од нашето издание на турнеата во САД

Ромањоли: Задоволни од нашето издание на турнеата во САД

Милан ја завршија турнеата во САД со победа над Барселона во Интернационалниот Шампионски Куп. Росонерите беа далеку од квалитетни во дуелот против каталонците и беа доминирани во текот на целиот натпревар од страна на резевниот и младински тим на Барселона. Сепак,...
Лео Бонучи: Целта на Милан е враќање во ЛШ!

Лео Бонучи: Целта на Милан е враќање во ЛШ!

Леонардо Бонучи му се приклучи на Милан минатото лето и веднаш ја доби капитенската лента, правејќи трансфер од лутиот ривал Јувентус. Неодамна, низ Италија можеа да се чујат бројни шпекулации во врска со иднината на Лео во Милан, доколку Милан биде исфрлен од Лига...
Најава| Милан – Фиорентина: Последен и одлучувачки меч за Европа!

Најава| Милан – Фиорентина: Последен и одлучувачки меч за Европа!

Последен меч за оваа сезона и доста битен за нашите европски планови кои за жал не ја вклучуваат елитната Лига на Шампиони туку 2 сезони по ред ќе мораме да се задоволиме со натпреварување од втор ранг. Интересен и тежок меч не очекува на Сан Сиро денес против секогаш...
Најава | Болоња – Милан: Ново разочарување на повидок?

Најава | Болоња – Милан: Ново разочарување на повидок?

Навистина тешка недела по срамниот пораз од Беневенто на Сан Сиро во која нема ниедна позитивна вест или шпекулација поврзана со клубот, недела каде добиваме нови сопственици, банкротираме, добиваме нов спортски директор и слично. Горчлив пораз кој уште толку ја...
Анализа | Милан – Сасуоло: Недоволно добри за ЛШ!

Анализа | Милан – Сасуоло: Недоволно добри за ЛШ!

Не очекуваше навидум перфектен викенд каде најголемите конкуренти за ЛШ кикснаа и од нас се очекуваше рутинирана победа против аусајдерот Сасуоло, кој оваа сезона грчевито се бори за опстанок, но сепак крајниот епилог е огромно разочарување, а воедно и потсетник на...