Прв официјален фан клуб на Милан во Македонија!
Милан е надвор од ЛЕ: Оправдувања се бараат, срамот останува!

Милан е надвор од ЛЕ: Оправдувања се бараат, срамот останува!

Милан загуби во Атина синоќа и е надвор од Лига Европа. Резултатот сам по себе е срам. Испаѓањето во групна фаза на ЛЕ, уште поголема бламажа. Првпат после 18 години не успеавме да се квалификуваме во нокаут фазата на некое европско натпреварување. Има две теории за...
Најава: Бетис – Милан | Победа за пласман во следната фаза!

Најава: Бетис – Милан | Победа за пласман во следната фаза!

Нов ден и нов натпревар за нашиот Милан но овој пат на европско тло па денес во Лига Европа му гостуваме на Реал Бетис, тим кој не победи на Сан Сиро пред две недели. Пред дерби натпреварот викендов со Јувентус не очекува тежок меч од ЛЕ, каде доколку повторно...
Најава: Каљари – Милан | Победа за добар почеток на сезоната!

Најава: Каљари – Милан | Победа за добар почеток на сезоната!

Ново гостување на репертоарот овој калчо викенд но овој пат на Сардинија кај Каљари, меч во кој единствена опција за нас е победа и ништо друго. Конечно паузата за репрезентативни обврски е завршена па нашиот тим ќе може комплетно да се фокусира на предизвиците кои...
Фасоне: УЕФА да ги разгледа фактите, а не шпекулациите! Имаме План А и План Б за летово!

Фасоне: УЕФА да ги разгледа фактите, а не шпекулациите! Имаме План А и План Б за летово!

Марко Фасоне го искоментира вчерашното сослушување на Милан во Нион пред Комисијата на УЕФА, во врска со можното прекршување на правилата на Финансискиот Фер Плеј. Милан ќе ја чуе пресудата на Комисијата во текот на оваа недела, а Фасоне не ја отфрли можноста клубот...
Најава | Милан – Беневенто: Победа за (Лига) Европа!

Најава | Милан – Беневенто: Победа за (Лига) Европа!

По низата неповолни резултати на домашен терен го пречекуваме Беневентно, тимот кој без сомнение ни го нанесе најголемиот срам оваа сезона, па убедлива победа вечер е единствената опција која ја имаат момците на Гатузо. Во изминатите 5 натпревари нашиот тим не...