Прв официјален фан клуб на Милан во Македонија!
Неколку можни заминувања од Милан во следните денови

Неколку можни заминувања од Милан во следните денови

Со оглед на ограничувањата кои произлегуваат од Финансискиот Фер Плеј, менаџментот на Милан деновиве поинтензивно работи на ослободување на дел од ростерот. Како што истакна спортскиот директор Леонардо вчера на пресот при презентацијата на Паоло Малдини, на клубот му...
Најава | Болоња – Милан: Ново разочарување на повидок?

Најава | Болоња – Милан: Ново разочарување на повидок?

Навистина тешка недела по срамниот пораз од Беневенто на Сан Сиро во која нема ниедна позитивна вест или шпекулација поврзана со клубот, недела каде добиваме нови сопственици, банкротираме, добиваме нов спортски директор и слично. Горчлив пораз кој уште толку ја...
Најава | Лудогорец – Милан: Рутинирано пред вистинските предизвици

Најава | Лудогорец – Милан: Рутинирано пред вистинските предизвици

Повторно е време за Лига Европа. Тимот на Милан во четврток доаѓа во соседството, односно во Разград, Бугарија и се надева дека со поволен резултат на првиот натпревар, веќе ќе си обезбеди пласман во следната рунда. Милан влегува во ритам, Милан заликува на себе, но...
Интервју | Гатузо: Андре Силва е одличен играч!

Интервју | Гатузо: Андре Силва е одличен играч!

После паузата, Мистер Гатузо оддржа прес-конференција по повод неделниот меч против Каљари. Тој говореше за за состојбата на играчите, што можеме да очекуваме од натпреварот во недела, а не го изостави ни зимскиот преоден трансфер период. Во продолжение ви пренесуваме...
Интервју | Гатузо: Се додека е возможно, треба да се бориме за ЛШ!

Интервју | Гатузо: Се додека е возможно, треба да се бориме за ЛШ!

Во тренинг центарот Миланело, се одржа првата прес-конференција во новата година, пред мечот на Сан Сиро против фенерџијата Кротоне. Тренерот Гатузо говореше за нашиот следен противник, за ситуацијата во тимот и за трансфер пазарот. Во продолжение ви пренесуваме дел...