Прв официјален фан клуб на Милан во Македонија!
Милан е надвор од ЛЕ: Оправдувања се бараат, срамот останува!

Милан е надвор од ЛЕ: Оправдувања се бараат, срамот останува!

Милан загуби во Атина синоќа и е надвор од Лига Европа. Резултатот сам по себе е срам. Испаѓањето во групна фаза на ЛЕ, уште поголема бламажа. Првпат после 18 години не успеавме да се квалификуваме во нокаут фазата на некое европско натпреварување. Има две теории за...
Леонардо: Одигравме просечно, задоволни сме со позицијата на табелата

Леонардо: Одигравме просечно, задоволни сме со позицијата на табелата

Момците на Рино Гатузо не успеаа да ги искористат киксовите на конкурентите и одиграа реми без голови против екипата на Торино. По натпреварот, спортскиот директор на Милан, Леонардо, говореше пред камерите на МиланТВ, каде даде свое видување за самиот натпревар,...
Малдини: Добар натпревар, Газидис е одлично засилување!

Малдини: Добар натпревар, Газидис е одлично засилување!

По лошото издание против Дуделанж, во рамките на Лигата на Европа, екипата на Милан прикажа солидна игра и успеа да ги освои сите три бода против екипата на Парма. Легендарниот капитен на Милан, а сега и дел од раководството на клубот, Паоло Малдини, по натпреварот...
Гатузо: Задоволен со резултатот, можевме многу подобро!

Гатузо: Задоволен со резултатот, можевме многу подобро!

Во еден навистина чуден и помалку луд натпревар, екипата на Милан успеа да ја совлада екипата на Дуделанж со резултат 5-2, откако во еден дел од натпреварот гостинската екипа водеше со резултат 1-2. Со ова, момците на Рино Гатузо ја завземаа втората позиција во...
Најава: Бетис – Милан | Победа за пласман во следната фаза!

Најава: Бетис – Милан | Победа за пласман во следната фаза!

Нов ден и нов натпревар за нашиот Милан но овој пат на европско тло па денес во Лига Европа му гостуваме на Реал Бетис, тим кој не победи на Сан Сиро пред две недели. Пред дерби натпреварот викендов со Јувентус не очекува тежок меч од ЛЕ, каде доколку повторно...