Прв официјален фан клуб на Милан во Македонија!
Џампаоло: Против Удинезе, сакам да го видам мојот Милан!

Џампаоло: Против Удинезе, сакам да го видам мојот Милан!

Серија А е повторно во мода! После летната пауза исполнета со интересни трансфери, фокусот се префрла на зелениот терен каде на програмата е првото коло од италијанската Серија А. Бурниот трансфер период за Милан значеше нов тренер во името на Марко Џампаоло, кој...
Гатузо: Тимот е нервозен, ни треба ентузијазам и смиреност!

Гатузо: Тимот е нервозен, ни треба ентузијазам и смиреност!

Досегашниот период од зимскиот трансфер период помина во знакот на бројни шпекулации со имиња на можни засилувања, но се чини дека едно е сигурно: Гонзало Игуаин ќе го напушти Милан и ќе се приклучи на Челзи, а од Џеноа би требало да пристигне младиот и перспективен...
Игуаин: Фановите заслужуваат да го видат Милан онаму каде припаѓа

Игуаин: Фановите заслужуваат да го видат Милан онаму каде припаѓа

Милан го трампаа капитенот Бонучи за талентираниот Матиа Калдара и го донесоа Гонзало Игуаин на позајмица вредна 18м евра со право на откуп за сума од 36м евра. Игуаин, без размислување, е најквалитениот напаѓач кој Милан го имал, по продажбата на Златан Ибрахимовиќ...
Најава| Милан – Фиорентина: Последен и одлучувачки меч за Европа!

Најава| Милан – Фиорентина: Последен и одлучувачки меч за Европа!

Последен меч за оваа сезона и доста битен за нашите европски планови кои за жал не ја вклучуваат елитната Лига на Шампиони туку 2 сезони по ред ќе мораме да се задоволиме со натпреварување од втор ранг. Интересен и тежок меч не очекува на Сан Сиро денес против секогаш...
Анализа | Милан – Сасуоло: Недоволно добри за ЛШ!

Анализа | Милан – Сасуоло: Недоволно добри за ЛШ!

Не очекуваше навидум перфектен викенд каде најголемите конкуренти за ЛШ кикснаа и од нас се очекуваше рутинирана победа против аусајдерот Сасуоло, кој оваа сезона грчевито се бори за опстанок, но сепак крајниот епилог е огромно разочарување, а воедно и потсетник на...