Прв официјален фан клуб на Милан во Македонија!
Даниеле Масаро: Дербито е пресвртница, Игуаин е покомплетен играч од Икарди!

Даниеле Масаро: Дербито е пресвртница, Игуаин е покомплетен играч од Икарди!

Во пресрет на Дербито на Милано, легендата на Милан, Даниеле Масаро одговараше на прашања на Газета дело Спорт околу неговото искуство во дерби натпреварите. Масаро моментално работи во клубот како бренд амбасадор, а една од причините за неговата привлечност пред...
Најава: Интер – Милан | Победа за црвено-црно Милано!

Најава: Интер – Милан | Победа за црвено-црно Милано!

Нова сезона и време за првото дерби на Милано, домаќин е Интер, Сан Сиро е целосно распродаден а очекувањата и амбициите на Милан се секогаш исти – ПОБЕДА како единствена опција во градското дерби. Без разлика на состојбата на табелата, иако Милан не заостанува...
Анализа | Милан – Интер: Милано е одново црвено-црно!

Анализа | Милан – Интер: Милано е одново црвено-црно!

Има ли послатко чувство од победа над Интер? Има ли подобро утро од тоа после победа над Интер? Згора на тоа, во фаза на елиминација од куп натпреварување. Единственото нешто што може делумно да ја поправи оваа лоша и неуспешна полусезона се ваквите натпревари, против...
Дерби Милано – Изјави после натпреварот

Дерби Милано – Изјави после натпреварот

Милано е црвено-црно! Милан го доби дербито во Купот на Италија со голот на Патрик Кутроне, откако во регуларниот дел натпреварот заврши без голови 0-0. По натпреварот, тренерот Гатузо, како и Кутроне, А. Донарума и Биглиа дадоа свои видувања за случувањата на...
Рекапитулација 2017 | Запата 97′!

Рекапитулација 2017 | Запата 97′!

По само 2 дена од официјалното превземање на Милан од новите сопственици на чело со Јонгхонг Ли, на распоредот во Калчото беше Дербито на Милано. Милан и Интер требаше да се сретнат по вторпат во сезоната, но првпат во т.н. кинеска ера. Со самото тоа, Дербито доби нов...