Прв официјален фан клуб на Милан во Македонија!
Светско Првенство 2018: Росонери во Русија

Светско Првенство 2018: Росонери во Русија

Изминатава сезона, како и таа пред неа, беше навистина комплицирана за Милан, исполнета со многу успони и падови. Иако голем дел од играчите се веќе на својот заслужен одмор, 8 играчи кои се под договор со Милан ќе имаат настап на претстојното Светско Првенство во...
Рекапитулација 2017 | Летно меркато како никогаш досега!

Рекапитулација 2017 | Летно меркато како никогаш досега!

Последните неколку години немаше и некои поголеми вложувања Милан. Фининвест, холдинг-компанијата во чија сопственост беше клубот скоро 30 години, во 2015 година потпиша прелиминарен договор со тајландскиот бизнисмен Би Тичаубол, за продажба на 48% од акциите на...
Интервју | Монтела: Треба да се подобриме во нападот

Интервју | Монтела: Треба да се подобриме во нападот

Викендов, во рамките на 14 коло, Милан против Торино одигра нерешено без голови и не успеа да ги искористи киксовите на Рома, Лацио и Сампдорија. По мечот, на стандардната прес-конференција беа присутни Монтела и Монтоливо. Во продолжение, ќе ви пренесеме дел од...
Анализа | Милан – Австрија Виена: Почетокот на враќањето на Милан!

Анализа | Милан – Австрија Виена: Почетокот на враќањето на Милан!

Милан синоќа го направи првиот чекор кон пресвртот на сезоната. Ја победи Австрија Виена на Сан Сиро и го повтори резултатот од првиот натпревар. Со тоа, Милан го осигура првото место во групата и ќе биде носител во ждребот за елиминационата фаза на ЛЕ. Натпреварот...
Интервју | Монтела: Победа за европска пролет!

Интервју | Монтела: Победа за европска пролет!

На ден пред натпреварот, како и обично, прес-конференција на Винченцо Монтела, овој пат заедно со Марко Сторари. Во продолжение, ви пренесуваме дел од изјавите на тренерот на Милан: АВСТРИЈА ВИЕНА За нас, Лига Европа е многу важно натпреварување. Европа е домот на...