Прв официјален фан клуб на Милан во Македонија!
Леонардо: Одигравме просечно, задоволни сме со позицијата на табелата

Леонардо: Одигравме просечно, задоволни сме со позицијата на табелата

Момците на Рино Гатузо не успеаа да ги искористат киксовите на конкурентите и одиграа реми без голови против екипата на Торино. По натпреварот, спортскиот директор на Милан, Леонардо, говореше пред камерите на МиланТВ, каде даде свое видување за самиот натпревар,...
Гатузо: Торино е тежок противник, момците дадоа се од себе

Гатузо: Торино е тежок противник, момците дадоа се од себе

Како по некое правило, кога конкурентите на Милан испуштаат бодови, Милан не успева да го искористи тоа и да се доближи до нив. Момците на Рино Гатузо одиграа реми без голови против екипата на Торино, неискористувајќи многу шанси за победа и доближување до градскиот...
Гатузо: Повредите на страна, честитки за моите момци!

Гатузо: Повредите на страна, честитки за моите момци!

На тешкото гостување во Рим, момците на Рино Гатузо одиграа нерешено 1-1 против екипата на Лацио и се враќаат дома со еден освоен бод. И покрај лимитираниот избор на играчи, десеткуваниот тим на Милан успеа прв да постигне гол, благодарение на помалку среќниот гол на...
Гатузо: Без страв до победа во Дербито!

Гатузо: Без страв до победа во Дербито!

Време е за Дерби! По репрезентативната пауза, момците на Рино Гатузо се враќаат на клубските активности и дерби дуелот со ривалот Интер. На еден ден пред Дерби дела Мадонина, тренерот Рино се обрати пред медиумите на традиционалната прес-конференција пред натпреварот,...
Кастиљехо: Среќен сум со постигнатиот гол, против Олимпијакос одиме на победа!

Кастиљехо: Среќен сум со постигнатиот гол, против Олимпијакос одиме на победа!

Милан го победи Сасуоло со резултат 4-1, благодарение на головите на Кеси, Кастиљехо и Сусо, но исто така благодарение на одличниот старт на Игнацио Абате, кој спречи гол од самата гол линија при резултат 0-0. По натпреварот, Абате беше интервјуиран од страна на...