Прв официјален фан клуб на Милан во Македонија!
Гери Кардинале: Сакам да бидам запаметен како Берлускони 2.0!

Гери Кардинале: Сакам да бидам запаметен како Берлускони 2.0!

По подолго време, Гери Кардинале излегува во јавноста преку интервју направено со Кориере Дела Сера, познатиот италијански спортски медиум. Кардинале го купи Милан минатата година, но неговото „владеење“ започна со радикални одлуки кои го тестираа трпението на...
#TBT | Алесандро Неста – еден од најдобрите дефанзивци на сите времиња!

#TBT | Алесандро Неста – еден од најдобрите дефанзивци на сите времиња!

Четврток е денот кога се навраќаме назад низ историјата на нашиот клуб и затоа овој пат се решивме да посветиме текст на еден од најдобрите дефанзивци кои некогаш заиграле за Милан, за еден од најелегантните централни бекови во светот на фудбалот – Алесандро...