Прв официјален фан клуб на Милан во Македонија!
Малдини: Добар натпревар, Газидис е одлично засилување!

Малдини: Добар натпревар, Газидис е одлично засилување!

По лошото издание против Дуделанж, во рамките на Лигата на Европа, екипата на Милан прикажа солидна игра и успеа да ги освои сите три бода против екипата на Парма. Легендарниот капитен на Милан, а сега и дел од раководството на клубот, Паоло Малдини, по натпреварот...
Гатузо: Задоволен со резултатот, можевме многу подобро!

Гатузо: Задоволен со резултатот, можевме многу подобро!

Во еден навистина чуден и помалку луд натпревар, екипата на Милан успеа да ја совлада екипата на Дуделанж со резултат 5-2, откако во еден дел од натпреварот гостинската екипа водеше со резултат 1-2. Со ова, момците на Рино Гатузо ја завземаа втората позиција во...
Најава: Бетис – Милан | Победа за пласман во следната фаза!

Најава: Бетис – Милан | Победа за пласман во следната фаза!

Нов ден и нов натпревар за нашиот Милан но овој пат на европско тло па денес во Лига Европа му гостуваме на Реал Бетис, тим кој не победи на Сан Сиро пред две недели. Пред дерби натпреварот викендов со Јувентус не очекува тежок меч од ЛЕ, каде доколку повторно...
Реина: Натпреварите во Европа се секогаш комплицирани, важно е да продолжиме да играме добро!

Реина: Натпреварите во Европа се секогаш комплицирани, важно е да продолжиме да играме добро!

Пепе Реина летово направи трансфер од Наполи во Милан, без притоа росонерите да платат оштета со оглед на неговиот статус на слободен агент. Многумина не најдоа логика во потегот на шпанецот, особено што тој беше незаменлив на голот на наполетанците, а од друга страна...
Гатузо: Кутроне? Се надевам го имаме новиот Инзаги!

Гатузо: Кутроне? Се надевам го имаме новиот Инзаги!

Милан ја забележа втората победа во рамките на групната фаза на Лига Европа, победувајќи го тимот на Олимпијакос со резултат 3-1. Олимпијакос започна стабилно и успеа да го отвори резултатот и отиде на одмор со водство од 0-1. Рино Гатузо беше приморан да реагира во...