Прв официјален фан клуб на Милан во Македонија!
Игуаин: Победа во Дербито, би го дал животот за Гатузо!

Игуаин: Победа во Дербито, би го дал животот за Гатузо!

По интернационалната пауза, клубскиот фудбал се враќа на програмата во Италија, а најинтересно ќе биде во Милано каде ќе се сретнат градските ривали, Интер и Милан. Според многу сегашни играчи на Милан, ова е најсилниот Милан за кој играле, а дел од причината за...
Шевченко: Игуаин е одличен трансфер, Сериа А станува повторно интересна

Шевченко: Игуаин е одличен трансфер, Сериа А станува повторно интересна

Вчерашниот ден ни донесе медицински прегледи на Гоназло Игуаин и Матиа Калдара, двете нови засилувања во црвено-црниот дрес. По изјавата на Креспо, проговори и Андриј Шевченко, еден од најомилените играчи во историјата на Милан и секако еден од најдобрите напаѓачи во...
Среќен 40-ти роденден, Рино!

Среќен 40-ти роденден, Рино!

Можеш да ја имаш техниката на Роналдињо, фудбалската интелегенција на Пирло, главата на Бироф, експлозивноста на Кака, физикусот на Ибрахимовиќ, егзекуцијата на Шевченко, прегледот над противничките играчи на Малдини и Барези, да знаеш подеднакво добро да играш со...
#TBT | 17-то црвено-црно Скудето!

#TBT | 17-то црвено-црно Скудето!

По поразот и елиминацијата од ЛШ во 2004 година од страна на Депортиво Ла Коруња, Милан ги насочи сите свои надежи во освојување на Серие А. Анчелоти и момците почнаа да се мачат во натпреварите, победувајќи го Емполи на Сан Сиро со пенал во последните минути и уште...
#TBT | Андриј Шевченко – принцот на Милан

#TBT | Андриј Шевченко – принцот на Милан

Нов четврток и одново време е за нашата рубрика во која се сеќаваме на историјата на нашиот омилен клуб. Да бидам искрен, немав многу дилема околу темата за овој четврток. Јас сум од помладата генерација, која за жал, не беше присутна кога големиот Марко Ван Бастен ги...