Прв официјален фан клуб на Милан во Македонија!
Рекапитулација 2017 | Пласман во Лига Европа, конечно!

Рекапитулација 2017 | Пласман во Лига Европа, конечно!

По цели 3 сезони без учество во европските купови, Милан минатата сезона конечно успеа да избори место што води во Европа. И повторно тоа не беше Лигата на шампионите, туку Лига Европа. И тоа од фазата на квалификации. Конечно зад нас беше најнеуспешниот период во...
Најава | Ријека – Милан: Дилемата на Гатузо

Најава | Ријека – Милан: Дилемата на Гатузо

Вечерва се затвора групната фаза на Лига Европа. Милан го дочекува последниот натпревар со хрватска Ријека како првопласиран, без можност за поместување на табелата. Победата во минатото коло дома против Австрија со 5-1 значеше сигурно прво место за фаворитот и...
Интервју | Гатузо: Сакам да видам страст и желба!

Интервју | Гатузо: Сакам да видам страст и желба!

Натпреварот против Ријека ќе биде последниот меч од групната фаза во Лига Европа. Црвено-црните обезбедија пласман во понатамошната фаза со тоа што го обезбедија првото место во претходното коло со победата над Австрија Виена. На денешната прес конференција, покрај...
Гатузо повика 19 играчи за гостувањето кај Ријека

Гатузо повика 19 играчи за гостувањето кај Ријека

Џенаро Гатузо ќе го има дебито во европските купови како тренер на Милан на гостувањето во Хрватска, кај Ријека. Натпреварот за Милан ќе нема никакво резултатско значење, но исходот нема да биде комплетно во втор план, особено за Гатузо, после неуспешниот старт и...