Прв официјален фан клуб на Милан во Македонија!
Анализа | Милан – Интер: Милано е одново црвено-црно!

Анализа | Милан – Интер: Милано е одново црвено-црно!

Има ли послатко чувство од победа над Интер? Има ли подобро утро од тоа после победа над Интер? Згора на тоа, во фаза на елиминација од куп натпреварување. Единственото нешто што може делумно да ја поправи оваа лоша и неуспешна полусезона се ваквите натпревари, против...
Дерби Милано – Изјави после натпреварот

Дерби Милано – Изјави после натпреварот

Милано е црвено-црно! Милан го доби дербито во Купот на Италија со голот на Патрик Кутроне, откако во регуларниот дел натпреварот заврши без голови 0-0. По натпреварот, тренерот Гатузо, како и Кутроне, А. Донарума и Биглиа дадоа свои видувања за случувањата на...
Гатузо: Утрешното Дерби може да ја промени сезоната! Мора да победиме!

Гатузо: Утрешното Дерби може да ја промени сезоната! Мора да победиме!

Италијанската фудбалска федерација во пресрет на новата сезона одлучи да го промени распоредот на натпреварите и во интерес на популарноста на лигата, да додаде коло помеѓу католичкиот Божиќ и Нова Година. Освен тоа коло, одлучи четвртфиналната фаза од Купот на...
Најава | Милан – Верона: Купот, реткa шансa за трофеј!

Најава | Милан – Верона: Купот, реткa шансa за трофеј!

По каде-каде попристојното изднание на момците на Гатузо против Болоња и победа на домашен терен по безмалку 3 месеци, нема простор за пауза и токму денес против Верона ни стартува сезоната во Купот на Италија. Наместо мирно да го дочекаме овој натпревар по низата...