Прв официјален фан клуб на Милан во Македонија!
Неколку можни заминувања од Милан во следните денови

Неколку можни заминувања од Милан во следните денови

Со оглед на ограничувањата кои произлегуваат од Финансискиот Фер Плеј, менаџментот на Милан деновиве поинтензивно работи на ослободување на дел од ростерот. Како што истакна спортскиот директор Леонардо вчера на пресот при презентацијата на Паоло Малдини, на клубот му...
Интервју | Гатузо: Се додека е возможно, треба да се бориме за ЛШ!

Интервју | Гатузо: Се додека е возможно, треба да се бориме за ЛШ!

Во тренинг центарот Миланело, се одржа првата прес-конференција во новата година, пред мечот на Сан Сиро против фенерџијата Кротоне. Тренерот Гатузо говореше за нашиот следен противник, за ситуацијата во тимот и за трансфер пазарот. Во продолжение ви пренесуваме дел...
Рекапитулација 2017 | Летно меркато како никогаш досега!

Рекапитулација 2017 | Летно меркато како никогаш досега!

Последните неколку години немаше и некои поголеми вложувања Милан. Фининвест, холдинг-компанијата во чија сопственост беше клубот скоро 30 години, во 2015 година потпиша прелиминарен договор со тајландскиот бизнисмен Би Тичаубол, за продажба на 48% од акциите на...
Анализа | Беневенто – Милан: Брука и мизерија!

Анализа | Беневенто – Милан: Брука и мизерија!

Го допревме дното другари, дефинитивно. Се избрукавме до таа мера што бантер ерата изгледа смешно во споредба со изданието кај Беневенто вчера. Милан е на сите насловни страни на спортските весници низ Италија денес и тоа за потсмев, за сеир. Сосема заслужено. Ми се...