Прв официјален фан клуб на Милан во Македонија!
Џампаоло: Потребно е време, Милан мора да биде тим кој го диктира темпото!

Џампаоло: Потребно е време, Милан мора да биде тим кој го диктира темпото!

Новиот Милан на Марко Џампаоло имаше лош старт на сезоната, бележејќи пораз на гостувањето во Удине. Покрај резултатот, она што најмногу загрижуваше беше лошата игра на Милан, кој не успеа да забележи удар во рамките на голот во текот на целиот натпревар. Второто коло...
Гатузо: Живи сме, нè очекува навстина важен натпревар!

Гатузо: Живи сме, нè очекува навстина важен натпревар!

Набиена агенда во италијанската Сериа А и вонредно 30то коло, каде екипата на Милан е домаќин на екипата на Удинезе. По неочекуваниот пораз и лоша игра против екипата на Сампдорија, момците на Рино Гатузо се пред навистина значаен натпревар во кој победата е...
Ромањоли: Одличен натпревар, ќе се бориме до крај!

Ромањоли: Одличен натпревар, ќе се бориме до крај!

Луд натпревар и трилер завршница во Удине. Втор меч во низа, момците на Рино Гатузо успеваат да забележат победа во последните моменти од натпреварот, одновно благодарение на голот на капитенот Алесио Ромањоли, со кој Милан го совлада Удинезе со резултат 0-1. По...
Кастиљехо: Исклучително важна победа, Милан го заслужува ова!

Кастиљехо: Исклучително важна победа, Милан го заслужува ова!

Во инфаркт завршница, момците на Рино Гатузо успеаа да ја совладаат екипата на Удинезе со резултат 0-1, благодарение на голот на капитенот Алесио Ромањоли во последните моменти од натпреварот. По мечот, Саму Кастиљехо и Кристијан Запата говореа пред камерите на...
Гатузо: Тешко гостување во Удине, среќен сум со освоените три бода!

Гатузо: Тешко гостување во Удине, среќен сум со освоените три бода!

На тешкото гостување во Удине, во натпревар со трилер завршница, екипата на Милан успеа да ја совлада екипата на Удинезе со резултат 0-1, благодарение на голот на капитенот Алесио Ромањоли во последните секунди од натпреварот. По натпреварот, тренерот Рино Гатузо...