Прв официјален фан клуб на Милан во Македонија!
Репрезентативни активности: Разочарување за Италија, Хакан со гол за пресврт на Турција

Репрезентативни активности: Разочарување за Италија, Хакан со гол за пресврт на Турција

Заврши репрезентативната пауза. Единаесте играчи на Милан ги завршија своите репрезентативни активности и се вратија во составот на Гатузо, каде започнаа последните подготовки пред гостувањето кај тимот на Каљари. Најголемо разочарување во овој период за...
Чалханоглу: Го сакам Милан и неговите фанови, подготвен сум за Игуаин

Чалханоглу: Го сакам Милан и неговите фанови, подготвен сум за Игуаин

Милан се во Сан Франциско,САД, каде се подготвуваат за новата сезона и за третиот натпревар од  Интернационалниот Шампионски Куп, дуел против екипата на Барселона, меч кој ќе се одигра во сабота кон недела (2 часот, централно европско време). Хакан Чалханоглу и Пепе...
Креспо: Со Игуаин, Милан може до Лигата на Шампионите!

Креспо: Со Игуаин, Милан може до Лигата на Шампионите!

После долги преговори, Гонзало Игуаин е играч на Милан! Аргентинецот доаѓа во Милано на платена позајмица од 18м евра и опција за откуп во висина од 36м евра. За прв пат по Златан Ибрахимовиќ, Милан ќе има напаѓач од светска класа, играч кој ќе биде значително...
Анализа | Милан – Болоња: Конечно позитивни вести!

Анализа | Милан – Болоња: Конечно позитивни вести!

Милан синоќа ја победи Болоња и конечно ја прекина негативната серија резултати. По три натпревари без победа во Калчото, од кои два исклучително разочарувачки, Гатузо стигна до првиот успех на клупата на Милан. Неговата одлука да ја промени формацијата со тројца...
Анализа | Беневенто – Милан: Брука и мизерија!

Анализа | Беневенто – Милан: Брука и мизерија!

Го допревме дното другари, дефинитивно. Се избрукавме до таа мера што бантер ерата изгледа смешно во споредба со изданието кај Беневенто вчера. Милан е на сите насловни страни на спортските весници низ Италија денес и тоа за потсмев, за сеир. Сосема заслужено. Ми се...