Прв официјален фан клуб на Милан во Македонија!
Среќен 40-ти роденден, Рино!

Среќен 40-ти роденден, Рино!

Можеш да ја имаш техниката на Роналдињо, фудбалската интелегенција на Пирло, главата на Бироф, експлозивноста на Кака, физикусот на Ибрахимовиќ, егзекуцијата на Шевченко, прегледот над противничките играчи на Малдини и Барези, да знаеш подеднакво добро да играш со...
#TBT | 17-то црвено-црно Скудето!

#TBT | 17-то црвено-црно Скудето!

По поразот и елиминацијата од ЛШ во 2004 година од страна на Депортиво Ла Коруња, Милан ги насочи сите свои надежи во освојување на Серие А. Анчелоти и момците почнаа да се мачат во натпреварите, победувајќи го Емполи на Сан Сиро со пенал во последните минути и уште...
#TBT | Андриј Шевченко – принцот на Милан

#TBT | Андриј Шевченко – принцот на Милан

Нов четврток и одново време е за нашата рубрика во која се сеќаваме на историјата на нашиот омилен клуб. Да бидам искрен, немав многу дилема околу темата за овој четврток. Јас сум од помладата генерација, која за жал, не беше присутна кога големиот Марко Ван Бастен ги...
#TBT | „Били, те молам, доволно е 6 гола…“

#TBT | „Били, те молам, доволно е 6 гола…“

Сезоната 2000-2001 не беше од оние најдобрите за Милан. Беа сменети дури три тренери: Алберто Закерони, Чезаре Малдини и Мауро Тасоти. Доживеавме пораз од Јувентус со 3-0, од Фиорентина 4-0, од Виченца 2-0, два пати од Перуџа со по 2-1 и ред други разочарувачки...