Прв официјален фан клуб на Милан во Македонија!
Најава | Милан –  Рома: Борба за првите бодови во новата сезона!

Најава | Милан – Рома: Борба за првите бодови во новата сезона!

Разочарувачки пораз во Неапол и нов тежок меч за нашиот Милан но овој пат на Сан Сиро против екипата на Рома, победа како единствена опција за да не се повтори минатата сезона. Момците на Џенаро минатиот викенд прокоцкаа солидна предност од 2 гола во Неапол, терен на...
Најава| Милан – Фиорентина: Последен и одлучувачки меч за Европа!

Најава| Милан – Фиорентина: Последен и одлучувачки меч за Европа!

Последен меч за оваа сезона и доста битен за нашите европски планови кои за жал не ја вклучуваат елитната Лига на Шампиони туку 2 сезони по ред ќе мораме да се задоволиме со натпреварување од втор ранг. Интересен и тежок меч не очекува на Сан Сиро денес против секогаш...
#TBT | Деметрио Албертини – еден од најдобрите плејмејкери на Милан!

#TBT | Деметрио Албертини – еден од најдобрите плејмејкери на Милан!

Четврток како ден за потсетување и враќање назад во минатото денес не враќа во времето на Деметрио Албертини, кој е еден од двигателите на оној славен Милан од 90-тите. Многу од нас како фанови на Милан од онаа ера на Неста, Пипо, Гатузо па и Кака сме имале многу...
#TBT | Алесандро Неста – еден од најдобрите дефанзивци на сите времиња!

#TBT | Алесандро Неста – еден од најдобрите дефанзивци на сите времиња!

Четврток е денот кога се навраќаме назад низ историјата на нашиот клуб и затоа овој пат се решивме да посветиме текст на еден од најдобрите дефанзивци кои некогаш заиграле за Милан, за еден од најелегантните централни бекови во светот на фудбалот – Алесандро...