Прв официјален фан клуб на Милан во Македонија!
Интервју | Гатузо: Потребно е да го смениме менталитетот

Интервју | Гатузо: Потребно е да го смениме менталитетот

Овој викенд, Милан на Сан Сиро ја пречекува секогаш незгодната Аталанта, по срамниот пораз од Верона минатиот викенд. Тренерот Гатузо, на стандардната прес-конференција, говореше за поразот од Верона, нашиот следен противник и за играчите. Во продолжение, ви...
Најава | Верона – Милан: Два од два!

Најава | Верона – Милан: Два од два!

По победите против Болоња и Верона (во Kупот), навивачите на Милан се надеваат дека тимот ќе влезе во ритам и дека ќе врземе повеќе позитивни резултати во серија. „Гринтата“ на Рино беше очигледна на теренот во натпреварот од Копа Италија. Сега треба да се повтори...
Интервју | Гатузо: Ова ќе биде тотално различен натпревар

Интервју | Гатузо: Ова ќе биде тотално различен натпревар

Четири дена по победата со 3-0 во купот, Милан повторно ќе се сретне со Верона, овој пат на Бентегоди во Верона, во рамките на италијанската Сериа А. На ден пред натпреварот, се одржа стандардната прес-конференција на Џенаро Гатузо. Во продолжение ви пренесуваме дел...
Најава | Милан – Верона: Купот, реткa шансa за трофеј!

Најава | Милан – Верона: Купот, реткa шансa за трофеј!

По каде-каде попристојното изднание на момците на Гатузо против Болоња и победа на домашен терен по безмалку 3 месеци, нема простор за пауза и токму денес против Верона ни стартува сезоната во Купот на Италија. Наместо мирно да го дочекаме овој натпревар по низата...