Прв официјален фан клуб на Милан во Македонија!
Ромањоли: Огромна чест е да се биде капитен на Милан, Џиџо е феномен!

Ромањоли: Огромна чест е да се биде капитен на Милан, Џиџо е феномен!

По нерешениот резултат против Рома во Рим, екипата на Милан се врати на тоа толку посакувано четврто место на табелата, каде до крајот на сезонава ќе води борба со Рома и Лацио, како најголеми конкуренти за пласман во Лигата на Шампионите. На еден официјален настан...
Кутроне: Пресреќен сум, Игуаин е еден од најдобрите во светот!

Кутроне: Пресреќен сум, Игуаин е еден од најдобрите во светот!

Головите во последните моменти од натпреварот станаа специјалитет за младиот Патрик Кутроне, кој по головите против Ријека и Интер, синоќа постигна гол во последните моменти на натпреварот против Рома, кој беше пресуден и ги донесе првите 3 бода во новата сезона. По...
Најава | Милан –  Рома: Борба за првите бодови во новата сезона!

Најава | Милан – Рома: Борба за првите бодови во новата сезона!

Разочарувачки пораз во Неапол и нов тежок меч за нашиот Милан но овој пат на Сан Сиро против екипата на Рома, победа како единствена опција за да не се повтори минатата сезона. Момците на Џенаро минатиот викенд прокоцкаа солидна предност од 2 гола во Неапол, терен на...
Фасоне: “Б” тимовите – спас за италијанскиот фудбал!

Фасоне: “Б” тимовите – спас за италијанскиот фудбал!

На само еден ден пред почетокот на Светското Првенство, сите очи се вперени кон Русија и репрезентативниот фудбал. Италијанската јавност ова лето ќе биде помалку заинтересирана за ова големо натпреварување, бидејќи Италија беше најголемото разочарување и не успеа да...
#TBT | 17-то црвено-црно Скудето!

#TBT | 17-то црвено-црно Скудето!

По поразот и елиминацијата од ЛШ во 2004 година од страна на Депортиво Ла Коруња, Милан ги насочи сите свои надежи во освојување на Серие А. Анчелоти и момците почнаа да се мачат во натпреварите, победувајќи го Емполи на Сан Сиро со пенал во последните минути и уште...