Прв официјален фан клуб на Милан во Македонија!
Гатузо: Честитки за момците, го вративме убавиот фудбал на Сан Сиро!

Гатузо: Честитки за момците, го вративме убавиот фудбал на Сан Сиро!

Момците на Рино Гатузо не застануваат! Серијата од 5 натпревари без пораз во лигата (2 победи и 3 нерешени резултати) Милан ја продолжи и во мечот против Каљари, победувајќи убедливо со резултат 3-0, благодарение на првенецот на Пакета, четвртиот гол во низа за...
Реина: Натпреварите во Европа се секогаш комплицирани, важно е да продолжиме да играме добро!

Реина: Натпреварите во Европа се секогаш комплицирани, важно е да продолжиме да играме добро!

Пепе Реина летово направи трансфер од Наполи во Милан, без притоа росонерите да платат оштета со оглед на неговиот статус на слободен агент. Многумина не најдоа логика во потегот на шпанецот, особено што тој беше незаменлив на голот на наполетанците, а од друга страна...
Мусакио: На добар пат сме!

Мусакио: На добар пат сме!

На својот прв настап на Интернационалниот Шампионски Куп во САД, како предигра на новата сезона, Милан загуби од Манчестер Јунајтед по изведување на пенали, откако во регуларниот дел натпреварот заврши со резултат 1-1. По натпреварот, Матео Муаскио и Пепе Реина  за...
Светско Првенство 2018: Росонери во Русија

Светско Првенство 2018: Росонери во Русија

Изминатава сезона, како и таа пред неа, беше навистина комплицирана за Милан, исполнета со многу успони и падови. Иако голем дел од играчите се веќе на својот заслужен одмор, 8 играчи кои се под договор со Милан ќе имаат настап на претстојното Светско Првенство во...