Прв официјален фан клуб на Милан во Македонија!
Милан е надвор од ЛЕ: Оправдувања се бараат, срамот останува!

Милан е надвор од ЛЕ: Оправдувања се бараат, срамот останува!

Милан загуби во Атина синоќа и е надвор од Лига Европа. Резултатот сам по себе е срам. Испаѓањето во групна фаза на ЛЕ, уште поголема бламажа. Првпат после 18 години не успеавме да се квалификуваме во нокаут фазата на некое европско натпреварување. Има две теории за...
Реина: Натпреварите во Европа се секогаш комплицирани, важно е да продолжиме да играме добро!

Реина: Натпреварите во Европа се секогаш комплицирани, важно е да продолжиме да играме добро!

Пепе Реина летово направи трансфер од Наполи во Милан, без притоа росонерите да платат оштета со оглед на неговиот статус на слободен агент. Многумина не најдоа логика во потегот на шпанецот, особено што тој беше незаменлив на голот на наполетанците, а од друга страна...
Гатузо: Кутроне? Се надевам го имаме новиот Инзаги!

Гатузо: Кутроне? Се надевам го имаме новиот Инзаги!

Милан ја забележа втората победа во рамките на групната фаза на Лига Европа, победувајќи го тимот на Олимпијакос со резултат 3-1. Олимпијакос започна стабилно и успеа да го отвори резултатот и отиде на одмор со водство од 0-1. Рино Гатузо беше приморан да реагира во...
Најава: Милан – Олимпијакос | Победа за враќање на самодовербата!

Најава: Милан – Олимпијакос | Победа за враќање на самодовербата!

Еднаш, во едно не толку далечно минато, црвено-црните од Милано играа европски фудбал во вторник и среда. За жал, веќе неколку години по ред, Милан е далеку од оној Милан кој жареше и палеше низ цела Европа. Втора година по ред, европскиот фудбал за Милан значи мечеви...