Прв официјален фан клуб на Милан во Македонија!
Кутроне: Се чувствувам добро покрај Игуаин, победа против Џенова за чекор поблиску до ЛШ!

Кутроне: Се чувствувам добро покрај Игуаин, победа против Џенова за чекор поблиску до ЛШ!

Момците на Рино Гатузо извојуваа тешка победа над екипата на Сампдорија, победувајќи со резултат 3-2, откако во еден дел од натпреварот губеа со резултат 1-2. Младиот Патрик Кутроне, за многумина херој и играч на натпреварот, одново беше инспиратор на екипата,...
Гатузо: Благодарност до моите момци за се што сторија за мене!

Гатузо: Благодарност до моите момци за се што сторија за мене!

Во еден навистина возбудлив натпревар на Сан Сиро, Милан успеа да ја победи екипата на Сампдорија со резултат 3-2, враќајќи се од негатива, откако момците на Марко Џанпаоло поведоа со резултат 1-2. По натпреварот, Рино Гатузо даде кратко интервју за МиланТВ, а во...
Биглиа: Да ја заборавиме минатата сезона, ќе дадам се од себе и ќе продолжам да го водам овој тим!

Биглиа: Да ја заборавиме минатата сезона, ќе дадам се од себе и ќе продолжам да го водам овој тим!

Додека Милан е на турнеа во САД каде ќе одигра неколку пријателски натпревари, аргентинскиот интернационалец и поранешен капитен на Лацио, Лукас Биглиа, пристигна во Миланело за да ги започне своите персонализирани тренинзи како дел од подготовката за новата сезона....