Прв официјален фан клуб на Милан во Македонија!
Бобан: Невозможно е да се каже ‘не’ на Милан!

Бобан: Невозможно е да се каже ‘не’ на Милан!

На огромно задоволство на сите фанови, клубот денес објави дека Ѕвонимир Бобан, играчка легенда  и член на ‘Куќата на Славните’ на Милан, е назначен за Главен Фудбалски Директор. Станува збор за ново креирана позиција, според која популарниот Ѕвоне ќе биде задолжен за...
Малдини: Добар натпревар, Газидис е одлично засилување!

Малдини: Добар натпревар, Газидис е одлично засилување!

По лошото издание против Дуделанж, во рамките на Лигата на Европа, екипата на Милан прикажа солидна игра и успеа да ги освои сите три бода против екипата на Парма. Легендарниот капитен на Милан, а сега и дел од раководството на клубот, Паоло Малдини, по натпреварот...
Иван Газидис се поблиску до Милан!

Иван Газидис се поблиску до Милан!

Трансфер периодот заврши и лигата започна, но Елиот продолжува да работи на доведување нови лица, овој пат во менаџментот на клубот. Вчера во Каса Милан се одржа состанок на бордот на директори, каде беше присутен и претседателот на клубот, Паоло Скарони, кој по...