Прв официјален фан клуб на Милан во Македонија!
Ромањоли: Задоволни од нашето издание на турнеата во САД

Ромањоли: Задоволни од нашето издание на турнеата во САД

Милан ја завршија турнеата во САД со победа над Барселона во Интернационалниот Шампионски Куп. Росонерите беа далеку од квалитетни во дуелот против каталонците и беа доминирани во текот на целиот натпревар од страна на резевниот и младински тим на Барселона. Сепак,...
Чалханоглу: Го сакам Милан и неговите фанови, подготвен сум за Игуаин

Чалханоглу: Го сакам Милан и неговите фанови, подготвен сум за Игуаин

Милан се во Сан Франциско,САД, каде се подготвуваат за новата сезона и за третиот натпревар од  Интернационалниот Шампионски Куп, дуел против екипата на Барселона, меч кој ќе се одигра во сабота кон недела (2 часот, централно европско време). Хакан Чалханоглу и Пепе...
Гатузо: Видов многу позитивни работи, заморот беше пресуден

Гатузо: Видов многу позитивни работи, заморот беше пресуден

Милан го одигра својот трет пријателски натпревар во подготвителниот период, а втор на турнеата во САД, каде забележа пораз од страна на екипата на Тотенхем со резултат 1-0. Росонерите настапија со повеќето првотимци, додека пак екипата на Маурицио Покетино беше...
Гатузо: Задоволен од досегашните подготовки, очекувам тежок меч против Тотенхем

Гатузо: Задоволен од досегашните подготовки, очекувам тежок меч против Тотенхем

По премиерниот настап и поразот на пенали од Манчестер Јунајтед, следниот предизвик за момците на Рино Гатузо се вика Тотенхем. Милан ќе се сретне со англискиот тим ноќта вторник наспроти среда на стадионот во Минеаполис, како дел од Интернационалниот Шампионски Куп....