Прв официјален фан клуб на Милан во Македонија!
Гатузо: Квалитетно второ полувреме, а сега фокус на Лацио!

Гатузо: Квалитетно второ полувреме, а сега фокус на Лацио!

Победничката серија продолжува! Момците на Рино Гатузо одиграа фантастично второ полувреме против екипата на Емполи и успеаа да ги освојат трите бода, победувајќи со резулта 3-0, благодарение на головите на Кшиштоф Пјонтек, Франк Кеси и Саму Кастиљехо. По натпреварот,...
Најава: Милан – Емполи | Сигурна победа за задржување на победничкиот ритам!

Најава: Милан – Емполи | Сигурна победа за задржување на победничкиот ритам!

Милан игра убаво, Милан е во ритам! Уф, колку долго чекав да го напишам ова! Момците на Рино Гатузо конечно почнаа да наликуваат на сериозен тим кој може да конкурира за таа толку посакувана четврта позиција на табелата, позиција која води кон пласман во Лигата на...
Ромањоли: Ја превземам целата одговорност за примениот гол

Ромањоли: Ја превземам целата одговорност за примениот гол

Милан повторно киксна, а момците на Рино Гатузо, веќе неколку натпревари по ред успеваат да прокоцкаат водство во првото полувреме. Овој пат, Емполи беше тимот кој успеа да му скрати бодови на Милан, постигнувајќи израмнувачки гол од пенал, по голот на Биглиа за...