Прв официјален фан клуб на Милан во Македонија!
Гатузо: Стартуваме со квалитетна основа, очекувам и засилувања!

Гатузо: Стартуваме со квалитетна основа, очекувам и засилувања!

Подготовките за новата сезона на Милан започнаа вчера, а играчите (без оние кои имаа репрезентативни обврски на Светското Првенство во Русија) го одржаа својот прв тренинг во Миланело. Традиционално, првиот ден од новата сезона е пропратен со позитивна енергија,...
Светско Првенство 2018: Комплетирање на групната фаза

Светско Првенство 2018: Комплетирање на групната фаза

Светското Првенство во Русија зема замав. Се доближуваме до половина од првенството, односно крајот на групната фаза, по што ќе следат елиминациските натпревари. Иако нашите Росонери во Русија немаа баш забележителни настапи, правиме мини-анализа на нивните мечеви,...
Светско Првенство 2018: Црвено-црн пресек на првото коло

Светско Првенство 2018: Црвено-црн пресек на првото коло

Долго очекуваниот настан, за кој целиот свет говори, конечно пристигна. Започна Светското Првенство во Русија! Како што најавивме претходно, Милан има свои претставници во Русија, кои ќе се обидат со својата репрезентацијa да стигнат до најголемото фудбалско...
Светско Првенство 2018: Росонери во Русија

Светско Првенство 2018: Росонери во Русија

Изминатава сезона, како и таа пред неа, беше навистина комплицирана за Милан, исполнета со многу успони и падови. Иако голем дел од играчите се веќе на својот заслужен одмор, 8 играчи кои се под договор со Милан ќе имаат настап на претстојното Светско Првенство во...