Прв официјален фан клуб на Милан во Македонија!
Гатузо: Честитки за момците, го вративме убавиот фудбал на Сан Сиро!

Гатузо: Честитки за момците, го вративме убавиот фудбал на Сан Сиро!

Момците на Рино Гатузо не застануваат! Серијата од 5 натпревари без пораз во лигата (2 победи и 3 нерешени резултати) Милан ја продолжи и во мечот против Каљари, победувајќи убедливо со резултат 3-0, благодарение на првенецот на Пакета, четвртиот гол во низа за...
Гатузо: Задоволен од освоените бодови, не постојат лесни натпревари

Гатузо: Задоволен од освоените бодови, не постојат лесни натпревари

На отварањето на новата сезона во рамките на Лига Европа, екипата на Милан успеа да забележи победа против екипата на Дуделанж, благодарение на голот на Гонзало Игуаин. Рино Гатузо направи многу измени во тимот во однос на оној тим кој се соочи со Каљари изминатиов...
Кеси: Тежок натпревар, голот на Игуаин е навистина важен

Кеси: Тежок натпревар, голот на Игуаин е навистина важен

Момците на Рино Гатузо не успеаа да го искористат киксот на Интер и Рома, играјќи нерешено 1-1 против екипата на Каљари. По натпреварот, репрезентативецот на Брегот на Слоновата Коска, Франк Кеси, беше интервјуиран од страна на МиланТВ   Ова беше тежок натпревар,...
Франк Кеси: Дресот на Милан мора да значи победа!

Франк Кеси: Дресот на Милан мора да значи победа!

Милан и во вториот меч оваа година одигра одлично и оствари победа од 1-2 на тешкото гостување на Сардинија. Херој на мечот беше популарниот “Frank the Tank” кој ги постигна двата погодоци за Милан. После натпреварот, Мистер Гатузо и Франк Кеси зборуваа со...
Интервју | Гатузо: Андре Силва е одличен играч!

Интервју | Гатузо: Андре Силва е одличен играч!

После паузата, Мистер Гатузо оддржа прес-конференција по повод неделниот меч против Каљари. Тој говореше за за состојбата на играчите, што можеме да очекуваме од натпреварот во недела, а не го изостави ни зимскиот преоден трансфер период. Во продолжение ви пренесуваме...