Прв официјален фан клуб на Милан во Македонија!
Рекапитулација 2017 | Продажбата на Милан!

Рекапитулација 2017 | Продажбата на Милан!

Дефинитивно најважниот настан за Милан во 2017, па и цела деценија наназад, се случи во април. Клубот ја промени сопственоста по повеќе од 30 години. Симболот на Милан, сопственикот на клубот Силвио Берлускони, најде соодветен инвеститор на кого му го предаде своето...
#TBT: Ноќта кога Дрим Тимот згасна!

#TBT: Ноќта кога Дрим Тимот згасна!

Во 1994 година, аутсајдерите Милан, предводени од Фабио Капело, се сретнаа со фаворитите Барселона на Јохан Кројф, во финалето на Лигата на шампиони. Иако сите очекуваа дефанзивно-ориентираните Италијани да бидат прегазени од „дрим-тимот“ на Барселона, се случи чудо. ...