Прв официјален фан клуб на Милан во Македонија!
Кака: Се гледам како спортски директор, ова раководство го врати идентитетот на клубот

Кака: Се гледам како спортски директор, ова раководство го врати идентитетот на клубот

Спортскиот директор на Милан, Леонардо, по враќањето на Паоло Малдини најави можно враќање на уште една легенда на црвено-црниот клуб од Милан, враќање на бразилецот Рикардо Кака. Рики Кака најави дека ќе биде во Неапол во сабота за да го проследи натпреварот против...
#TBT | Јувентус – Милан во последните неколку сезони: Од аутсајдер до сериозен ривал!

#TBT | Јувентус – Милан во последните неколку сезони: Од аутсајдер до сериозен ривал!

Во овој TBT, нема да се навратиме многу далеку, туку ќе се потсетиме на последните неколку сезони од натпреварите помеѓу Милан и Јувентус, попознати како “Вистинското Дерби на Италија”. Сезоната 2015/16 беше само една од оние нулти години за Милан, каде на...
#TBT | Суперкуп на Италија 2016: Милан – Јувентус

#TBT | Суперкуп на Италија 2016: Милан – Јувентус

За овој четврток одлучивме да се присетиме на некои убави моменти од ланската сезона, која нормално беше под нивото на оној легендарен Милан што постарите го памтат, а пак на што веќе се навикнаа оние помлади генерации. Слабиот и блед Милан, овој пат со Монтела на...