Прв официјален фан клуб на Милан во Македонија!
Интервју | Гатузо: Се додека е возможно, треба да се бориме за ЛШ!

Интервју | Гатузо: Се додека е возможно, треба да се бориме за ЛШ!

Во тренинг центарот Миланело, се одржа првата прес-конференција во новата година, пред мечот на Сан Сиро против фенерџијата Кротоне. Тренерот Гатузо говореше за нашиот следен противник, за ситуацијата во тимот и за трансфер пазарот. Во продолжение ви пренесуваме дел...
Рекапитулација 2017 | Летно меркато како никогаш досега!

Рекапитулација 2017 | Летно меркато како никогаш досега!

Последните неколку години немаше и некои поголеми вложувања Милан. Фининвест, холдинг-компанијата во чија сопственост беше клубот скоро 30 години, во 2015 година потпиша прелиминарен договор со тајландскиот бизнисмен Би Тичаубол, за продажба на 48% од акциите на...
Интервју | Гатузо: Ова ќе биде тотално различен натпревар

Интервју | Гатузо: Ова ќе биде тотално различен натпревар

Четири дена по победата со 3-0 во купот, Милан повторно ќе се сретне со Верона, овој пат на Бентегоди во Верона, во рамките на италијанската Сериа А. На ден пред натпреварот, се одржа стандардната прес-конференција на Џенаро Гатузо. Во продолжение ви пренесуваме дел...
Интервју | Гатузо: Потребни ни се победи!

Интервју | Гатузо: Потребни ни се победи!

По безболниот пораз во Хрватска, тимот на Рино Гатузо се враќа на мечевите во Сериа А и тоа против Болоња на Роберто Донадони. Во продолжение ќе ви пренесеме дел од стандардната прес-конференција на Гатузо, пред натпреварот со Болоња: Го познавам Роберто Донадони...