Прв официјален фан клуб на Милан во Македонија!
Гатузо: Тимот е нервозен, ни треба ентузијазам и смиреност!

Гатузо: Тимот е нервозен, ни треба ентузијазам и смиреност!

Досегашниот период од зимскиот трансфер период помина во знакот на бројни шпекулации со имиња на можни засилувања, но се чини дека едно е сигурно: Гонзало Игуаин ќе го напушти Милан и ќе се приклучи на Челзи, а од Џеноа би требало да пристигне младиот и перспективен...
Гатузо: Задоволен сум со сработеното!

Гатузо: Задоволен сум со сработеното!

Гатузо и неговите момци синоќа против Реал Мадрид ја завршија подготвителната фаза во пресрет на новата сезона. Европскиот шампион, пред своите гледачи го порази Милан и го освои овогодинешниот Трофеј Сантиаго Бернабеу. Крајниот резултат на интересниот двобој беше 3-1...
Извештај на доктор Мелегати: Сусо спремен за во недела, Ромањоли со настинка, Родригез е фит…

Извештај на доктор Мелегати: Сусо спремен за во недела, Ромањоли со настинка, Родригез е фит…

Главниот доктор на клубот, Џанлука Мелегати даде неделен извештај за повредените играчи, откривајќи дека Абате се здобил со повреда за време на тренинг, додека опоравувањето на Андреа Конти се одвива според планираното. Отсега, па до крајот на првата полу сезона во...