Прв официјален фан клуб на Милан во Македонија!
Анализа | Како после Наполи?

Анализа | Како после Наполи?

Натпреварот со Наполи во саботата беше еден од оние каде повеќе од нас влегоа без преголеми очекувања. Настрана еуфоријата што се создаде на ден-два до натпреварот, неа секогаш ќе ја има кога не очекува дерби. Сакале ние или не. Во саботата, не сум баш сигурен дали и...
Најава | Наполи – Милан: Меч во кој немаме што да загубиме!

Најава | Наполи – Милан: Меч во кој немаме што да загубиме!

Овој пат нема да има потреба ова дерби да го прогласуваме како меч на сезоната, нема да се надеваме на чудо на “Сан Паоло” oд многу причини, а една од нив е и премногу очигледна – Наполи игра најубав и најдобар фудбал во Европа заедно со Манчестер...