Прв официјален фан клуб на Милан во Македонија!
#TBT | Mасимо Амброзини – 18 години лојалност!

#TBT | Mасимо Амброзини – 18 години лојалност!

Четврток е денот кога со задоволство ви претставуваме некој прекрасен момент од минатото на нашиот омилен клуб, ден кога со задоволство се враќаме наназад и се сеќаваме на некој од најбитните карики во Милан низ неговата историја па така денес решивме тоа да биде...
#TBT | 17-то црвено-црно Скудето!

#TBT | 17-то црвено-црно Скудето!

По поразот и елиминацијата од ЛШ во 2004 година од страна на Депортиво Ла Коруња, Милан ги насочи сите свои надежи во освојување на Серие А. Анчелоти и момците почнаа да се мачат во натпреварите, победувајќи го Емполи на Сан Сиро со пенал во последните минути и уште...
#TBT: Ноќта кога Дрим Тимот згасна!

#TBT: Ноќта кога Дрим Тимот згасна!

Во 1994 година, аутсајдерите Милан, предводени од Фабио Капело, се сретнаа со фаворитите Барселона на Јохан Кројф, во финалето на Лигата на шампиони. Иако сите очекуваа дефанзивно-ориентираните Италијани да бидат прегазени од „дрим-тимот“ на Барселона, се случи чудо. ...