Прв официјален фан клуб на Милан во Македонија!
Најава| Милан – Фиорентина: Последен и одлучувачки меч за Европа!

Најава| Милан – Фиорентина: Последен и одлучувачки меч за Европа!

Последен меч за оваа сезона и доста битен за нашите европски планови кои за жал не ја вклучуваат елитната Лига на Шампиони туку 2 сезони по ред ќе мораме да се задоволиме со натпреварување од втор ранг. Интересен и тежок меч не очекува на Сан Сиро денес против секогаш...
#TBT | Деметрио Албертини – еден од најдобрите плејмејкери на Милан!

#TBT | Деметрио Албертини – еден од најдобрите плејмејкери на Милан!

Четврток како ден за потсетување и враќање назад во минатото денес не враќа во времето на Деметрио Албертини, кој е еден од двигателите на оној славен Милан од 90-тите. Многу од нас како фанови на Милан од онаа ера на Неста, Пипо, Гатузо па и Кака сме имале многу...
#TBT | Mасимо Амброзини – 18 години лојалност!

#TBT | Mасимо Амброзини – 18 години лојалност!

Четврток е денот кога со задоволство ви претставуваме некој прекрасен момент од минатото на нашиот омилен клуб, ден кога со задоволство се враќаме наназад и се сеќаваме на некој од најбитните карики во Милан низ неговата историја па така денес решивме тоа да биде...
#TBT | Алесандро Неста – еден од најдобрите дефанзивци на сите времиња!

#TBT | Алесандро Неста – еден од најдобрите дефанзивци на сите времиња!

Четврток е денот кога се навраќаме назад низ историјата на нашиот клуб и затоа овој пат се решивме да посветиме текст на еден од најдобрите дефанзивци кои некогаш заиграле за Милан, за еден од најелегантните централни бекови во светот на фудбалот – Алесандро...