Прв официјален фан клуб на Милан во Македонија!
Рекапитулација 2017 | Летно меркато како никогаш досега!

Рекапитулација 2017 | Летно меркато како никогаш досега!

Последните неколку години немаше и некои поголеми вложувања Милан. Фининвест, холдинг-компанијата во чија сопственост беше клубот скоро 30 години, во 2015 година потпиша прелиминарен договор со тајландскиот бизнисмен Би Тичаубол, за продажба на 48% од акциите на...
Интервју | Гатузо: Ова ќе биде тотално различен натпревар

Интервју | Гатузо: Ова ќе биде тотално различен натпревар

Четири дена по победата со 3-0 во купот, Милан повторно ќе се сретне со Верона, овој пат на Бентегоди во Верона, во рамките на италијанската Сериа А. На ден пред натпреварот, се одржа стандардната прес-конференција на Џенаро Гатузо. Во продолжение ви пренесуваме дел...
Анализа | Милан – Болоња: Конечно позитивни вести!

Анализа | Милан – Болоња: Конечно позитивни вести!

Милан синоќа ја победи Болоња и конечно ја прекина негативната серија резултати. По три натпревари без победа во Калчото, од кои два исклучително разочарувачки, Гатузо стигна до првиот успех на клупата на Милан. Неговата одлука да ја промени формацијата со тројца...