Прв официјален фан клуб на Милан во Македонија!
Гатузо: Тимот е нервозен, ни треба ентузијазам и смиреност!

Гатузо: Тимот е нервозен, ни треба ентузијазам и смиреност!

Досегашниот период од зимскиот трансфер период помина во знакот на бројни шпекулации со имиња на можни засилувања, но се чини дека едно е сигурно: Гонзало Игуаин ќе го напушти Милан и ќе се приклучи на Челзи, а од Џеноа би требало да пристигне младиот и перспективен...
Рекапитулација 2017 | Летно меркато како никогаш досега!

Рекапитулација 2017 | Летно меркато како никогаш досега!

Последните неколку години немаше и некои поголеми вложувања Милан. Фининвест, холдинг-компанијата во чија сопственост беше клубот скоро 30 години, во 2015 година потпиша прелиминарен договор со тајландскиот бизнисмен Би Тичаубол, за продажба на 48% од акциите на...
Дерби Милано – Изјави после натпреварот

Дерби Милано – Изјави после натпреварот

Милано е црвено-црно! Милан го доби дербито во Купот на Италија со голот на Патрик Кутроне, откако во регуларниот дел натпреварот заврши без голови 0-0. По натпреварот, тренерот Гатузо, како и Кутроне, А. Донарума и Биглиа дадоа свои видувања за случувањата на...