Прв официјален фан клуб на Милан во Македонија!
Анализа | Милан – Австрија Виена: Почетокот на враќањето на Милан!

Анализа | Милан – Австрија Виена: Почетокот на враќањето на Милан!

Милан синоќа го направи првиот чекор кон пресвртот на сезоната. Ја победи Австрија Виена на Сан Сиро и го повтори резултатот од првиот натпревар. Со тоа, Милан го осигура првото место во групата и ќе биде носител во ждребот за елиминационата фаза на ЛЕ. Натпреварот...
Најава | Милан – Австија Виена: Прилика за пресврт!

Најава | Милан – Австија Виена: Прилика за пресврт!

Милан вечерва го игра претпоследниот натпревар од групната фаза на ЛЕ, на домашен терен против Австрија Виена. Тоа е екипата која поприлично лесно и убедливо ја победивме на увертирата од нашата прва европска сезона по неколкугодишната пауза. И логично, кога некого ќе...
Интервју | Монтела: Победа за европска пролет!

Интервју | Монтела: Победа за европска пролет!

На ден пред натпреварот, како и обично, прес-конференција на Винченцо Монтела, овој пат заедно со Марко Сторари. Во продолжение, ви пренесуваме дел од изјавите на тренерот на Милан: АВСТРИЈА ВИЕНА За нас, Лига Европа е многу важно натпреварување. Европа е домот на...