Прв официјален фан клуб на Милан во Македонија!
Леонардо: Одигравме просечно, задоволни сме со позицијата на табелата

Леонардо: Одигравме просечно, задоволни сме со позицијата на табелата

Момците на Рино Гатузо не успеаа да ги искористат киксовите на конкурентите и одиграа реми без голови против екипата на Торино. По натпреварот, спортскиот директор на Милан, Леонардо, говореше пред камерите на МиланТВ, каде даде свое видување за самиот натпревар,...
Игуаин: Победа во Дербито, би го дал животот за Гатузо!

Игуаин: Победа во Дербито, би го дал животот за Гатузо!

По интернационалната пауза, клубскиот фудбал се враќа на програмата во Италија, а најинтересно ќе биде во Милано каде ќе се сретнат градските ривали, Интер и Милан. Според многу сегашни играчи на Милан, ова е најсилниот Милан за кој играле, а дел од причината за...
Леонардо: Имаме договор со Фламенго за Пакета, Дербито е секогаш емотивно

Леонардо: Имаме договор со Фламенго за Пакета, Дербито е секогаш емотивно

Интернационалната пауза е период кога тимовите одмараат и се подготвуваат за следните предизвици, со оние играчи кои им се на располагање. Управата на Милан, ги користи до максимум деновите помеѓу двата преодни рока, работејќи на нови засилувања. Последната...