Прв официјален фан клуб на Милан во Македонија!
Шевченко: Игуаин е одличен трансфер, Сериа А станува повторно интересна

Шевченко: Игуаин е одличен трансфер, Сериа А станува повторно интересна

Вчерашниот ден ни донесе медицински прегледи на Гоназло Игуаин и Матиа Калдара, двете нови засилувања во црвено-црниот дрес. По изјавата на Креспо, проговори и Андриј Шевченко, еден од најомилените играчи во историјата на Милан и секако еден од најдобрите напаѓачи во...
#TBT | Андриј Шевченко – принцот на Милан

#TBT | Андриј Шевченко – принцот на Милан

Нов четврток и одново време е за нашата рубрика во која се сеќаваме на историјата на нашиот омилен клуб. Да бидам искрен, немав многу дилема околу темата за овој четврток. Јас сум од помладата генерација, која за жал, не беше присутна кога големиот Марко Ван Бастен ги...