Прв официјален фан клуб на Милан во Македонија!
Репрезентативни активности: Разочарување за Италија, Хакан со гол за пресврт на Турција

Репрезентативни активности: Разочарување за Италија, Хакан со гол за пресврт на Турција

Заврши репрезентативната пауза. Единаесте играчи на Милан ги завршија своите репрезентативни активности и се вратија во составот на Гатузо, каде започнаа последните подготовки пред гостувањето кај тимот на Каљари. Најголемо разочарување во овој период за...
Репрезентативни активности: Четири Росонери во тимот на Италија, Сусо се враќа во тимот на Шпанија

Репрезентативни активности: Четири Росонери во тимот на Италија, Сусо се враќа во тимот на Шпанија

По одиграни две кола, каде Милан забележа пораз (3-2 против Наполи) и победа (2-1 против Рома), дел од момците на Рино Гатузо ќе се посветат на своите репрезентации во првата репрезентативна пауза за оваа сезона, а остатокот заедно со Рино ќе ги анализираат одиграните...